Понедельник, 19.03.2018, 21:41
Приветствую Вас, Гость
Главная » 2016 » Апрель » 10 » Оптимізуємо свій сайт uCoz за 10 кроків
20:56
Оптимізуємо свій сайт uCoz за 10 кроків

В даний час все частіше на просторах Рунета можна почути слова "SEO", "Просування сайту", "Оптимізація сайту". Що ж означають ці терміни?

SEO або Search Engine Optimization або Пошукова Оптимізація Сайтів - цілий комплекс робіт, спрямований на підвищення популярності вашого сайту серед інтернет-користувачів шляхом потрапляння на перші місця у видачі пошукової системи. Кажучи простіше, це безперервна робота над сайтом і не тільки. Наприклад, Ви створили сайт з унікальним змістом, витративши чимало часу і сил - а відвідувачів або покупців немає. Як правило це пов'язано з тим, що при створенні сайту люди не знають, що унікальне і цікаве вміст - ще не є запорукою успіху. Це лише частина всієї роботи, що називається просуванням сайту.Перераховувати все, що впливає на видимість сайту в пошукових системах, занадто довго і важко. Набагато простіше поглянути на це складеної мною Періодичної Таблиці Чинників Ранжирування. Для професіоналів, можливо, вона виявиться неповною - а для новачків і просунутих вебмайстрів це чудова шпаргалка, яку варто зберегти або роздрукувати.

Як видно з таблиці, розрізняють зовнішні і внутрішні чинники. Хотілося б докладніше зупинитися саме на останніх, адже саме їх ми будемо вчиться правильно використовувати, застосовуючи засоби системи uCoz.

 Отже, внутрішні фактори. Це все, що знаходиться на Вашому сайті і доступно для оптимізації - тексти, малюнки, заголовки і т. д. Далі надана структура елементів внутрішньої оптимізації сайту.

 1. Контент сайту
 2. Адреса сторінки URL
 3. Метатеги
 4. Тайтли
 5. Заголовки <h1..6>
 6. Картинки
 7. Перелінковка
 8. Роботс, карта сайту
 9. Зовнішні посилання
 10. Навігація і юзабіліті

 Зупинимося на кожному детальніше.

1. Контент - вміст сайту, буває текстовий(статті, записи блогу, рецепти тощо) та мультимедійний(картинки, музика, відео, ігри тощо). Для просування загальноприйнято наявність текстового контенту на сторінках сайту, оптимізованого під той чи інший пошуковий запит. Текстовий контент, в свою чергу ділять на унікальний і неунікальний. Унікальний контент створюється Вами і не має копій в інтернеті, неунікальний копіюється з інших сайтів. Важливо! В ідеалі для перебування на верхніх місцях видачі пошукових систем треба використовувати тільки унікальний контент.Навпаки, використання інформації, скопійованої з інших сайтів, не вітається пошуковими системами і суворо карається.

2. URL, він же адреса сторінки(на картинці) - це назва сторінки, що відображається в адресному рядку браузера.
 Погодьтеся, набагато приємніше виглядає і запам'ятовується адресу типу site.ru/publ/optomizatsia_saita_na_ucoz, ніж site.ru/publ/9-1-0-2005. Це називається ЧПУ - людино-зрозумілий урл, однаково зрозумілий як машин, так і людям. Одна з переваг системи uCoz - ЧПУ активується в 2 кліка мишкою, на відміну від інших cms, де для цього треба ставити плагіни і копирсатися в коді. Активувати просто: Заходимо в Панель Управління(ПУ) - налаштування - Загальні Налаштування і ставимо галочку на полі "Використовувати ЧПК".
 Рекомендації по оптимізації наступні - намагайтеся використовувати в ньому ключові слова, найбільш важливі для сторінки сайту і не перевищувати довжину в 115 символів. Чим коротше адресу, тим краще.
3. Метатеги - це спеціальна розмітка для пошукових роботів, розповідає їм про вміст сторінки. У Вікіпедії про них дуже докладно написано

 Ми ж зупинимося на найбільш важливих для seo тегах - keywords і description. Часто стикався з проблемою, коли люди не могли їх прописати саме під uСoz. Наприклад в модулі "Сторінки сайту" це можна зробити з використанням спеціальних умовних операторів, в інших модулях через додавання додаткових полів. Розглянемо ці способи докладніше.

 Спосіб 1.
 Наприклад, Ви використовували тільки один модуль "Сторінки сайту", але хочете прописати різні метатеги для кожної сторінки сайту. Робиться це наступним чином.
 Спочатку в адмін-барі на потрібній сторінці сайту натискаємо на пункт "Конструктор - Список Змінних сторінки - URI_ID" і запам'ятовуємо/записуємо значення типу "page11" або "page144".
 Потім в "ПУ - Дизайн - Управління дизайном(шаблони) - Сторінки сайту" між тегами <head></head> додаємо наступний код:

Code

 <meta name="keywords" content="ключові слова" />
 <meta name="description" content="опис сторінки" />
 


 де, page11 - це ваше значення номера сторінки, яке дізналися раніше. Приклад - на картинці нижче.
 Спосіб 2.
 Наприклад, ми використовуємо модуль "Новини". Для того, щоб додавати метатеги відразу при додаванні новини, йдемо в ПУ - Новини сайту - Налаштування модуля і ставимо галочку в пункті "Поля для додавання матеріалів:", як показано на картинці.
 Тепер при додаванні новини у нас з'являться 2 додаткових поля, туди і пишемо метатеги.
 Щоб їх активувати, знову йдемо в ПУ - Дизайн - Управління дизайном(Шаблони) - Новини сайту - Сторінка матеріалу і коментарів до нього.
 Аналогічно способу 1 додаємо html код метатегів, з тим лише відмінністю, що не використовуємо умовні оператори.

Code
<meta name="keywords" content="$OTHER1$" />
 <meta name="description" content="$OTHER2$" />


 де, і OTHER1 і OTHER2 - відповідно додаткові поля під номерами 1 і 2.

 Для більшої краси поля можна перейменувати в "Заміні стандартних написів"

 Але часто на написання метатегів у адміністраторів сайтів просто не вистачає часу, тоді можна все трохи автоматизувати. Даний спосіб прекрасно підходить для використання на сайтах вузької тематики з однотипними матеріалами, наприклад на онлайн кінотеатрах. У uCoz-а існує чудова система умовних кодів, серед яких ENTRY_NAME. Використовуємо його в поєднанні з ключовими словами і отримаємо:

Code
<meta name="keywords" content=" онлайн $ENTRY_NAME$, дивитися $ENTRY_NAME$, дивитися онлайн $ENTRY_NAME$" />
 <meta name="description" content="Тільки у нас ви можете подивитися $ENTRY_NAME$ у відмінній якості" />


 де, ENTRY_NAME - назва нашого матеріалу.

4. Тайтл чи TITLE - один з найважливіших html тегів для внутрішньої оптимізації. Часом правильне його складання може коштувати Вам пару місць в ТОП-е пошукових систем.
 За замовчуванням в коді сторінок матеріалів коштує досить жахливий тайтл зразок цього:

Code
<title>$ENTRY_TITLE$ - $CAT_NAME$ - $MODULE_NAME$ - $SITE_NAME$</title>


 що в перекладі на російську означає:

 Назва матеріалу - Назва категорії - Назва модуля - Назва сайту

 Оптимальна довжина цього тега не повинна перевищувати 65-70 символів і 12 слів(під Google) і 15 слів(під Яндекс), тому скоротимо наш title приблизно так.

Code
<title>$ENTRY_TITLE$ | $SITE_NAME$</title>


 Де правити? Для модуля "Статті", як у прикладі вище, ПУ - Дизайн - Управління дизайном(Шаблони) - Сторінка матеріалу і коментарів до нього. Між тегами <head></head> додаємо(змінюємо) код:

Code
<title>$ENTRY_TITLE$ | $SITE_NAME$</title>

5. Заголовки.
Це теги типу <h1>...<h6>. Як правило, за замовчуванням в системі uCoz на сторінці матеріалу(модулі новини, файли, блог) заголовок(назва) матеріалу ніяк не виділена, хіба що іншим шрифтом. Цю прикру помилку і ми навчимося зараз виправляти, на прикладі модуля "Каталог статей".

 1) Йдемо в ПУ - Дизайн - Управління дизайном(шаблони) - Каталог статей - Сторінка матеріалу і коментарів до нього
 Знаходимо там код і поміщаємо його в заголовок < / h1>, ось так:

Code
<h1>$ENTRY_TITLE$</h1>


 Налаштування самого заголовка - часто в стандартних дизайнах можна налаштувати за допомогою html шрифт, розмір і колір заголовка. Це можна і потрібно робити, тому що за замовчуванням заголовки h1 просто виділяються 18-20м жирним шрифтом чорним кольором(як в чистому html).
 Зрозуміло, що другий варіант явно виглядає красивіше і акуратніше. Як це зробити? Прописуємо в CSS стилі до заголовка (в нашому випадку до h1):

Code
h1 {font-family: Arial;font-size: 10pt;color:#ccc;}


 де, Arial - наш шрифт, 10pt - його розмір і колір.
Запам'ятайте, всі стилі і прикрашення виключно через CSS.
Рекомендую ознайомитися з темою на форумі Спільноти uCoz "Теги h1-h6 (як використовувати і як прописувати)"

 Інші заголовки, рангом нижче - <h2>, <h3> бажано використовувати при додаванні матеріалу, укладаючи в них найбільш важливі ключові слова. Але не захоплюйтеся - одного заголовка h1 і пари інших типу <h2..3> цілком вистачить для однієї сторінки.
6. Картинки
 Погодьтеся, що якби ця стаття їх не містила, вона була б практично не читається і з трудом сприймають. Набагато легше зрозуміти текст, якщо він проілюстрований - адже не дарма в дитячих книжках стільки картинок. У нашому випадку корисно їх не тільки додавати, але і правильно використовувати. Картинку теж можна оптимізувати під ключові слова тексту, зробити це досить просто.
 При додаванні зображення в матеріал через форму додавання картинок обов'язково заповнюйте поле "Назва". У вигляді html це буде виглядати так:

Code
<img alt="назва картинки" src="посилання на зображення"/>

7. Перелінковка.
 Кожна сторінка сайту має свій певний вага, що визначає її значущість серед інших сторінок. На цей вагу впливають посилання з інших сторінок сайту на неї. Нашої завданням буде більш-менш
 рівномірно розподілити цю вагу по всіх сторінок сайту і виділити найважливіші сторінки, це буде виглядати наступним чином. Зелені гуртки зі стрілочками - найбільш віддалені від головної сторінки матеріалів. Облінкований їх між собою допоможе 2 способи:

 1) якщо ви прописуєте теги до матеріалу самостійно або користуєтеся скриптом автотегов, то:
 - йдемо в ПУ - Дизайн - Управління дизайном(шаблони) - Потрібний модуль, наприклад Статті - Сторінка матеріалу, і дописуємо в будь-яке зручне місце, краще знизу матеріалу наступний код:

Code цей код виведе посилання на схожі матеріали(з подібними тегами), у кількості 5 одиниць.

 2) якщо теги не прописані. Створюємо новий інформер (ПУ - Інструменти - Інформери) з параметрами:

 - розділ - каталог статей, або будь-який потрібний
 тип даних - матеріали
 - сортування - у випадковому порядку
 - кількість матеріалів і колонок на Ваш розсуд

 і вставляємо код інформера в потрібне місце на сторінці аналогічно способу 1.

 Категорії (сині кружки і стрілочки) досить просто облінкований між собою, для цього в будь-якому з контейнерів за допомогою конструктора створюємо новий блок з назвою "категорії", його вміст додаємо код $CATEGORIES$. Як правило, цей код за замовчуванням є на сторінках. Таким чином, всі матеріали посилаються ка категорії, категорії посилаються на себе і на матеріали. З головною сторінкою модуля(чорний кружок з літерою "м") нічого робити не треба, можна лише вручну там продублювати посилання на категорії.Головна сторінка сайту(позначена червоним кольором) - після проведення вищевказаних маніпуляцій майже готова, залишилося тільки поставити на ній інформер такого виду, щоб отримати посилання на останні додавання в модулях:

 - розділ - каталог статей, або будь-який потрібний
 тип даних - матеріали
 - сортування - дата додавання матеріалу D
 - кількість матеріалів і колонок на Ваш розсуд

 Це суттєво полегшить і убыстрит індексацію нових матеріалів на сайті. А вся виконана робота в сумі дасть непоганий розподіл ваги по сторінках Вашого сайту.

8. Robots, Sitemap
 Роботс - це текстовий документ в кореневій папці, що містить інструкції про індексацію сайту для пошукових роботів. Ось так виглядає стандартний robots.txt:

Code
User-agent: *
 Disallow: /a/
 Disallow: /stat/
 Disallow: /index/1
 Disallow: /index/2
 Disallow: /index/3
 Disallow: /index/5
 Disallow: /index/7
 Disallow: /index/8
 Disallow: /index/9
 Disallow: /panel/
 Disallow: /admin/
 Disallow: /secure/
 Disallow: /informer/
 Disallow: /mchat
 Disallow: /search
 Disallow: /shop/order/

 Sitemap: http://site.ru/sitemap.xml
 Sitemap: http://site.ru/sitemap-forum.xml
 Sitemap: http://site.ru/sitemap-shop.xml

МИ НАСТІЙНО РЕКОМЕНДУЄМО НЕ ЗАМІНЮВАТИ СТАНДАРТНИЙ ФАЙЛ robots.txt НА СВІЙ.

Disallow: /admin/ - заборона на індексацію сторінки входу в адмін-панель.
Sitemap: - адреси карт сайту, форуму та інтернет-магазину.

Host: site.ru - головне дзеркало сайту для Яндекса, залежить від того, яку адресу Ви використовуєте - з префіксом www або без неї. Відповідно і посилання в рядку host повинна вести на використовуваний адресу сайту. Для сайтів без прикріпленого домену директива host не потрібна взагалі.

Для нового сайту існує карантин, під час якого ніяка регулювання файлу robots.txt неможлива. При хорошій відвідуваності карантин триватиме до двох тижнів. У відвідуваних сайтів карантин 30 днів. При оплаті додаткової послуги карантин закінчується негайно після оплати.

Файл robots.txt сайту на карантині виглядає так:
Code
User-agent: *
 Disallow: /


 Карта сайту або sitemap.xml - це карта сайту у форматі XML призначена для пошукових роботів. У ній містяться посилання і метадані (дата останньої зміни та частота зміни) про сторінки підлягають індексації. Карта сайту не є повною гарантією того, що всі посилання у ній перебувають будуть проіндексовані і потраплять в пошуковий індекс. Цей файл є допоміжним, але не обов'язковим.

 Для сайтів системи uCoz не треба створювати карту сайту для пошукових роботів вручну з допомогою локальних програм на комп'ютері або за допомогою онлайн сервісів, система автоматично генерує карти:
для форуму окремо site.ru/sitemap-forum.xml
для інтернет-магазину окремо site.ru/sitemap-shop.xml і
для самого сайту окремо site.ru/sitemap.xml
Згенерований системою карти містять 10000 URL


 В файловому менеджері файлів sitemap з'являються після першого звернення до будь-якого з адрес карт сайту отриманих в ПУ в модулі Пошук по сайту
 Так само у файлі robots.txt по закінченні карантину з'являються посилання на карти сайту. До закінчення карантину адреси карти сайту можна отримати в панелі управління - модуль пошук по сайту - 

9. Зовнішні посилання з сайту
 Кожна сторінка сайту має свій власний умовний вагу, який визначається кількістю посилань з інших сторінок на неї. І в свою чергу ця сторінка передає свій за посиланнями на інші сторінки сайту. Візьмемо для прикладу головну сторінку. За замовчуванням там знаходиться 2 зовнішніх посилання на ucoz.ru і на статистику, якщо вона не прихована. Бажано не збільшувати це число - тобто не обмінюватися банерами з сайтами з головної сторінки, для цього чудово підходить модуля "Каталог сайтів".Якщо все ж є такі посилання - закрийте їх атрибут nofollow, який не дозволяє вазі зі сторінки піти за посиланнями на інші сайти. Це потрібно зробити для того, щоб не втрачати частину ваги, який може перейти на інші сторінки Вашого сайту. Атрибут nofollow для посилань виглядає наступним чином:

Code
<a href="http://site.ru" rel="nofollow">http://site.ru</a>


10. Навігація і юзабіліті
 При створенні сайту і перед його розкруткою обов'язково перевірте один з найважливіших пунктів внутрішньої оптимізації, який утримає відвідувачів на вашому сайті - юзабіліті сайту, тобто зручність його використання.
 Важливо, щоб у відвідувача не виникало труднощів у користуванні сайтом. Для цього потрібно:
 - добре видне і зрозуміле меню
 - логічний, продуманий і приємний оку дизайн без "отруйних" і несумісних кольорів.
 - "хлібні крихти" - ланцюжки посилань типу "Головна Категорія - Матеріал", за замовчуванням вони активні і не треба їх прибирати.
 - нестандартна сторінка 404, як зробити свою, написано на форумі.
 - добре видима і налаштована форма пошуку
 - уникати настирливої реклами, багато хто просто йдуть з сайту, якщо бачать, що він забитий банерами.
 В даний час В силу вступив ще один фактор ранжування(його немає в таблиці) - це поведінковий фактор Яндекса. На нього впливає і глибина перегляду сторінок і час перебування на сайті, і % відмов. Для поліпшення його(і позицій в пошуку Яндекса) і коштує виконати всі перераховані вище дії.

 При написанні статті мені допомогли наступні підручники, рекомендую з ними ознайомиться:
 Підручник по системі UCOZ
 Підручник: Пошукова оптимізація від А до Я

 От і все, сподіваюся цей мануал допоможе Вам грамотно оптимізувати свій сайт в системі uCoz.

джерело: http://manual.ucoz.net/board/41-1-0-268

Просмотров: 106 | Добавил: Admin | Теги: Оптимізуємо свій сайт uCoz за 10 кр | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar