Понедельник, 19.03.2018, 21:33
Приветствую Вас, Гость
Главная » 2016 » Апрель » 10 » Сайти, що використовують AJAX
21:44
Сайти, що використовують AJAX
Багато веб-майстри вже оцінили переваги AJAX для підвищення привабливості сайтів за рахунок створення динамічних сторінок, які виступають в ролі функціональних веб-додатків. Але, як і Flash, AJAX може утруднити індексування сайтів пошуковими системами, якщо ця технологія реалізована з помилками. В основному AJAX викликає дві проблеми при використанні пошукових систем. Роботи пошукових систем повинні "бачити" вашу зміст. Необхідно також переконатися, що вони розпізнають правила навігації і слідують їм.

Робот Googlebot добре підходить в тих випадках, коли потрібно зрозуміти структуру HTML-посилань, але він може допускати помилки на тих сайтах, де для навігації застосовується JavaScript. Ми працюємо над вдосконаленням системи розпізнавання JavaScript, але якщо ви хочете створити сайт, який зможуть сканувати Google та інші пошукові системи, то посилання на утримання найкраще надавати на мові HTML.
Створюйте сайти на основі принципу доступності

Ми закликаємо веб-майстрів створювати сторінки для користувачів, а не тільки для пошукових систем. При розробці сайту із застосуванням AJAX подумайте, що потрібно користувачам, включаючи тих, хто не використовує браузери з підтримкою JavaScript (наприклад, людей, що працюють з програмами читання з екрану або мобільними пристроями). Один з найбільш простих способів перевірити доступність сайту – попередньо переглянути у браузері з відключеною підтримкою JavaScript або у текстовому браузері (наприклад, Lynx). Перегляд сайту в текстовому режимі може також виявитися корисним, якщо необхідно виявити інший зміст, що складно знайти роботу Googlebot, наприклад, текст, упроваджений в зображення або ролики у форматі Flash.
Уникайте використання вікон iFrame або створюйте окремі посилання на їх утримання

Зміст, що відображається за допомогою iFrame, не індексується і не показується в результатах пошуку Google. Використовувати вікна iFrame для відображення змісту не рекомендується. Якщо ви застосовуєте цю технологію, не забудьте додати додаткові текстові посилання на їх утримання, щоб робот Googlebot міг просканувати його і внести в індекс.
Розширюйте можливості поступово

Якщо ви починаєте створювати сайт з нуля, буває корисно побудувати структуру сайту і систему навігації, використовуючи тільки HTML. Після того як сторінки, посилання та зміст сайту візьмуть упорядкований вигляд, можна поліпшити зовнішній вигляд і інтерфейс сайту за допомогою AJAX. Робот Googlebot просканує HTML, тоді як користувачі з сучасними браузерами зможуть оцінити ваші доповнення мовою AJAX.

Звичайно, у вас, швидше за все, будуть посилання, які потребують підтримки JavaScript для використання функцій Ajax. Веб-розробник Джеремі Кіт назвав цей метод, що допомагає співіснувати статичним посиланнях і AJAX,Hijax.

При створенні посилань слід вибрати формат, що дозволяє поряд з викликом функції JavaScript пропонувати статичну посилання. Таким чином, користувачі, що включили підтримку JavaScript, зможуть застосовувати функціональні можливості AJAX, а ті, у кого немає підтримки JavaScript, зможуть перейти по посиланню, не звертаючи уваги на сценарій. Розглянемо приклад.
<a href="ajax.htm?foo=32" onClick="navigate('ajax.html#foo=32');
return false">foo 32</a>

Зверніть увагу, що URL статичної посилання має параметр (?foo=32), а не фрагмент (#foo=32), використовуваний в коді AJAX. Це важливо, оскільки пошукові системи розпізнають параметри URL, але часто не враховують наявність фрагментів. Тепер ви застосовуєте статичні посилання, так що користувачі і пошукові системи можуть переходити саме до того змісту, до якого потрібно відкрити загальний доступ або на який потрібно послатися.

Ми постійно розширюємо можливості сканування, однак використання HTML-посилань, як і раніше, значно допомагає нам (а також іншим пошуковим системам, мобільним пристроям і користувачам) розпізнати структуру вашого сайту.
Дотримуйтеся керівництва

Крім наведених в даному документі рад ми рекомендуємо ознайомитися з Керівництвом для веб-майстрів, щоб отримати додаткову інформацію про те, як підвищити привабливість вашого сайту для Google і відвідувачів. У цьому посібнику наводиться також перелік методів, які слід уникати, включаючи приховану переадресацію за допомогою Javascript. Загальне правило полягає в тому, що потрібно забезпечувати незмінність змісту і разом з тим пропонувати користувачам різні функції, які залежать від їх можливостей. Уявіть, наприклад, що ми створили сторінку для ферми з розведення хом'яків Івана Коробкова. У верхній частині сторінки знаходиться заголовок "Хом'яки Івана Коробкова", а під ним – слайд-шоу, створене на основі технології AJAX, з фотографіями нещодавно надісланих на ферму хом'яків. Якщо користувач вимикає підтримку JavaScript, то він не розгубиться, так як на цій сторінці є додатковий напис:

Хом'яки Івана Коробкова – хом'яки, кращі хом'яки, дешеві хом'яки, безкоштовні хом'яки, домашні тварини, ферми, фахівці з розведення хом'яків, танцюючі хом'яки, гризуни, хом'ячки, хамяки, хамики, кращий сайт про хом'яках, іграшки для тварин, уроки танців, корм для хом'яків, середовище проживання хом'яків, будиночки для хом'яків, що подарувати на день народження хом'яку і т. д.!

Ще краще зробити так, щоб один і той же текст з'являвся незалежно від того, чи включена підтримка JavaScript або немає. В ідеальному випадку у користувачів, отключивших JavaScript, повинен бути доступ до HTML-версії слайд-шоу. Детальніше про прихованому тексті...


джерело: https://support.google.com/webmasters/answer/81766?hl=ru&ref_topic=6003039
Просмотров: 63 | Добавил: Admin | Теги: сайти, що використовують AJAX | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar