Понедельник, 19.03.2018, 21:23
Приветствую Вас, Гость
Главная » 2016 » Апрель » 15 » Створення RSS-підписки на веб-сайтах системи uCoz
21:49
Створення RSS-підписки на веб-сайтах системи uCoz
Інформація - це важлива складова будь-якого веб-проекту. Інформація повинна мати і підтримувати свою функцію, однією з яких є передача або трансляція. Сьогодні світова Мережа володіє різними видами передачі, але головним у рамках веб-проекту залишається трансляція інформації "RSS-каналу. Яку користь приносить "RSS - канал? Невід'ємну і найважливішу, можна сказати, що цей вид передачі є "голосом" веб-сайту і виконує важливу роль, таку як підтримка користувача в курсі останніх новин веб-сайту. Якщо веб-сайт тримає користувача в курсі останніх подій, значить користувач знає, що він потрібен сайту і саме в цьому можна бачити ще одну непомітну але невід'ємну функцію "СДЛ" проекту, але не навпаки. І той, хто думає, що створення підписки на RSS-канал - це марна трата часу, то дуже глибоко помиляється і позбавляє свій проект "голоси".

Урок розповідає про те, як створити підписку на RSS-канал на особистому проекті, створеному в системі "uCoz" за допомогою системи створення "RSS-підписки - "FeedBurner".

 Примітка: інструкція висвітлюється з подробицями для новачків, а також з тією метою, щоб проект "uCoz" виявився більш розгорнутим обличчям до його користувачеві, тобто таким, який він є на його практичному контексті управління і, по-друге, щоб користувач отримав практичний навик поводження з системою і надалі міг використовувати досвід не побоюючись - "що раптом щось не правильно?"


"FeedBurner" і "Google".

 "3 червня 2007 року "FeedBurner" був придбаний компанією "Google Inc." - "Wikipedia". Щоб скористатися інтегрованим сервісом, які нині мають назву "Google FeedBurner", необхідно пройти реєстрацію. Бажано мати, або створити електронну пошту в системі "Gmail" від "Google". Це в рази пришвидшить реєстрацію нового аккаунта в системі "FeedBurner" на автоматичному рівні.

"Google FeedBurner"


Налаштування мови інтерфейсу "FeedBerner".

 Після реєстрації в системі "FeedBurnerGoogle" відкриється нова сторінка з формою додавання URL-фіда з веб-сайту - "Burn a feed right this instant. Type your blog or feed address here" - на "Англійською" мовою. Незручно, правда? Як поміняти мову сервісу?
 Подивіться уважно: над шапкою сервісу "FeedBurner" знаходиться горизонтальна "Панель управління", на якій розташовується кнопка "Languadges" - "Язики". Клікніть по кнопці відкриється нова сторінка з вибором мови, серед яких буде "Русский". Щоб повернутися до заповнення форм, клікніть по логотипу "FeedBurner", що знаходиться в шапці сервісу. Незважаючи на виконані зміни в інтерфейсі, як і в елементах управління, буде присутня комбінація "Англійської" і "Російської мови", але вона не завадить.


Налаштування RSS-коду на "FeedBurner".

 У форму "Зажигай фід прямо зараз" потрібно додати URL-адресу каналу c веб-сайту. Де взяти URL-адресу каналу? Все просто.
Перейдіть на головну сторінку особистого веб-сайту і подивіться уважно на його шапку. У системі "uCoz" посилання на RSS-канал встановлюється в шапці(іноді під шапкою) веб-сайту, поряд зі статусом групи "Адміністратор" і виглядає звичайною абревіатурою "RSS" у вигляді посилання, на яку при наведенні змінюється вказівник миші.
Натисніть правою клавішею миші по "RSS"-посиланням, відкрився контекстного меню виберіть завдання "Копіювати адресу посилання". Подкастинг (англ. podcasting, від iPod і англ. broadcasting— повсюдне мовлення, широкомовлення) — процес створення та розповсюдження аудіо-та відеофайлів (подкастів) в стилі радіо - і телепередач в Інтернеті (мовлення в Інтернеті).Поверніться на сторінку сервісу "FeedBurner" і скопійоване посилання вставити у форму "Зажигай фід прямо зараз". Галку у формі "Я подкастер" ставити не потрібно, якщо веб-сайт не базується на мультимедійної тематики, а його основою є текст. Для продовження натисніть кнопку "Next" - "Далі".
 У новому вікні, в форму "Назва каналу" краще використовуйте назву веб-сайту - це дозволить визначити звідки на електронну пошту прийшло повідомлення, що буде зручно користувачеві. У форму адресу каналу вкажіть адресу веб-сайту. Використовуючи для цього URL-адреса головної сторінки веб-сайту, який можна скопіювати з адресного рядка браузера. Для продовження натисніть кнопку "Next" - "Далі".
У новому вікні просто натисніть кнопку "Next" - "Далі".
 Якщо вирішите вести статистику сайту через сервіс "FeedBurner", або в майбутньому захочете інтегрувати "Google Adsense" з "RSS"-підпискою, з метою монетизації, тоді ознайомтеся з формою нової сторінки і встановіть галки у відповідному місці. Це була остання сторінка знайомства з послугами сервісу "FeedBerner". Для продовження натисніть кнопку "Next" - "Далі".
Нова сторінка сервісу буде представлена горизонтальним меню, де, головним чином, налаштування "HTML-коду передплати "RSS-каналу будуть проводитися за допомогою вкладок "Оптимізують", "Публікуй" і "Вирішуй проблеми".


"Оптимізують".


Клікніть по вкладці "Оптимізують".
На вкладці перейдіть до пункту "SmartFeed", дана функція вкладки може виявитися корисною, оскільки дозволяє коректно читати канали різних систем фід-рідерів(фід-читалок) від власне "Google" до головної системи рунета "Yandex". Натисніть кнопку "Активувати".

"Публікуй".

Перейдіть на вкладку "Публікуй", на вкладці перейдіть до пункту "Передплата електронною поштою" ознайомтеся з даним пунктом і натисніть кнопку "Активувати".
Після активації вміст вкладки оновиться і на сторінці потрібно буде змінити мову з "Англійської" на "Російський". Після зміни мови, зверніться до пункту "Код посилання на підписку", ознайомтеся з описом.
Запустіть редактор "Блокнот", скопіюйте посилання з форми "Preview Subscription Link...", вставити скопійований "HTML-код на сторінку редактора. Редактор "Блокнот" складіть.


Створення RSS-канали на веб-сайті.


 Заздалегідь створити іконку з логотипом "RSS-каналу. Дозвіл не повинно перевищувати дозвіл блоку веб-сайту, зазвичай це значення дорівнює 200px(пікселів). Оптимальним варіантом буде дозвіл: 125x125px(пікселів); 64x64px(пікселів). Менше робити не потрібно. Розширення краще використовувати "PNG" у "JPG"-форматі, щоб він очно підходив до косметичного дизайну веб-сайту. Який вибрати стиль іконці - на свій розсуд. Але майте на увазі, що деякі зображення мають небезкоштовною ліцензією, для цього пропоную відвідати російськомовний портал іконок, де можна вибрати іконку з категорії по ліцензії "Free" і помилково не взяти "ShareWare" - ліцензію:

"IconFinds"

Авторизуйтеся на особистому веб-сайті, від системи "uCoz" зрозуміло.
Перейдіть до "Адмін-бар", що розташований над шапкою веб-сайту. Клікніть по кнопці "Конструктор" і
 з випав списку виберіть завдання "Додати блок+". Створений блок перемістіть на видне і, головне, зручне місце для користувача, не забуваємо веб-сайт повинен бути "СДЛ".
Над створеним блоком розташовуються кнопки управління блоком, клікніть по блакитній кнопці - "Шестиренка".
Відкриється головне вікно редагування блоку - "Управління вмістом блоку" - з вкладками перемикання: "Вміст", "HTML" та "Доступ" . Клікніть по вкладці "HTML". Буде відкрито вікно з полем додавання коду.
 Якщо раніше "Буфер обміну", випадково, використовувався, при пошуку логотипу до "RSS", то скористайтеся "Блокнотом", на сторінці якого раніше був вставлений "HTML-код. Скопіюйте з "Блокнота" і вставте код у поле вкладки "HML", клікніть по кнопці "Зберегти". Вікно редагування блоку - "Управління вмістом блоку" - не закривайте.
Знову зверніться до "Адмін-бару" і клацніть по кнопці "Управління", виберіть пункт "Файловий менеджер".
 Буде запущено "Файловий менеджер" з його головним вікном і елементами управління. Клікніть по кнопці "Створити папку". Нова папка необхідна, щоб створений раніше елемент, який виступає в якості іконки передплати "RSS-каналу не був загублений ні видалений помилково ні серед кореневого каталогу веб-сайту, ні в інших папках.
Отже, дайте папці відповідне ім'я, наприклад(ім'я дається без лапок), "RSS".
Відкрийте створену папку "RSS",
 потім клацніть на кнопку "Виберіть файл" за замовчуванням провідник відкриє шлях до файлів на ПК, виберіть раніше заготовлену іконку і завантажте в папку "RSS" за допомогою кнопки "Завантажити файл". Коли файл буде завантажено, необхідно скопіювати його URL-адресу.
Робиться це за допомогою синьої круглої кнопки "i". Клікніть по кнопці і
 з вікна із зазначенням URL-адреси, скопіюйте виданий адресу та вставте адресу редактор "Блокнот", щоб не втратити, а редактор складіть. "Файловий менеджер" можна закрити. Встановлений раніше в поле код, вкладки "HTML" не досконалий і тому вимагає доопрацювання. Буде потрібно додатковий "HTML-код, вірніше:

Code
<p align="center"></p>


 - це парний тег центрування зображення(або посилання, якщо без логотипу) логотипу "RSS-каналу виглядала коректно по центру в блоці. Поверніться до вікна "Управління вмістом блоку" особистого веб-сайту, а саме: до незакритого вкладці "HTML", куди раніше вставляли згенерований в "FeedBurner" код. Він виглядає так:

Code
<a href="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=Названиесайта&loc=ru_RU">Subscribe to Названиесайта by Email</a>


Перед відкриває тегом -

Code
<a href


- якоря(так іменується цей парний тег гіпертекстової розгортки) пропишіть відкриваючий тег центрування:

Code
<p align="center">


Після закриваючого тега якоря -

Code
</a>


- встановіть закриваючий тег центрування:

Code
</p>


Отже, кінцевий результат повинен виглядати таким чином:

Code
<p align="center"><a href="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=Названиесайта&loc=ru_RU">Subscribe to Названиесайта by Email</a></p>


 Це ще не все. Якщо посилання на зображення була загублена при роботі з тегами центрування, тоді розгорніть редактор "Блокнот", скопіюйте посилання на зображення логотипу "RSS-каналу. Тепер знову поверніться до незавершеного кодом та у його кінці, перед закриваючим тегом -

Code
</a>


- пропишіть новий тег:

Code
<img scr="">


Тепер між лапками прописаного тега вставити URL-адресу завантаженого логотипу "RSS-каналу. Підсумковий результат буде виглядати наступним чином:

Code

 <p align="center"><a href="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=Названиесайта&loc=ru_RU">Subscribe to Названиесайта by Email<img src="http://сайт.com/ Названиепапки,гдеизображениележит/Названиеизображения.png"></a></p>


Помітили? Перед словом "Email" не варто кутова дужка: >

Виправляйте! І тоді кінцевий результат стане виглядати і, головне, на практиці працювати правильно:

Code

 <p align="center"><a href="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=Названиесайта&loc=ru_RU">Subscribe to Названиесайта by Email><img src="http://сайт.com/Названиепапки,гдеизображениележит/Названиеизображения.png"></a></p>


 Виконані зміни збережіть кнопкою "Зберегти"! Перейменуйте "Новий блок" на більш відповідна назва для "RSS-каналу. Тепер, знову до значення "СДЛ". Справа в тому, що коли гість або користувач сайту вирішить підписатися на RSS-канал, то буде не зручно те, що підписка стане відкриватися в цьому вікні броузера, хоча і в одноразовому значенні. Спробуйте самі! Закрийте Керування вмістом блоку" після того, як збережіть результат.
 Вимкніть "Конструктор", використавши "Адмін-бар" і його завдання "Зберегти зміни". Потім скористайтеся створеної "RSS"-кнопкою. Посилання відкрила сторінку підписки у начтоящем вікні броузера? Незручно, правда? А тому код потрібно привести до його остаточного завершення. Перейдіть до "Адмін-панель", активуйте опцію "Включити конструктор". Потім зверніться до створеного блоку "RSS". Натисніть іконку "Шестиренка", як і раніше перейдіть на вкладку "HTML". Отже, щоб користувачі та гості веб-ресурсу могли підписуватися на RSS-канал в новому, а не в цьому вікні броузера, створений раніше код потрібно вставити новий тег:

Code
target="_blank


Пропишіть всередині "HTML-коду доповнення, а саме після тега:

Code
loc=ru_RU"


поставивши пробіл(клавішею "Пробіл") допишіть тег:

Code
target="_blank"


В результаті підсумковий "HTML-код отримає своє повноцінне завершальне значення і буде виглядати так:

Code
<p align="center"><a href="http://feedburner.google.com/fb/a/mailverify?uri=Названиесайта&loc=ru_RU" target="_blank">Subscribe to Названиесайта by Email><img src="http://URL-сайта.com/Названиепапки,гдеизображениележит/Названиеизображения.png "></a></p>


 Для зручності скопіюйте цей тестовий код і вставте в редактор "Блокнот", розтягнувши його в рядок, так побачите прогалини і зміни більш чітко. Але це неформальна технічна сторона. Після зроблених змін клікніть по кнопці "Зберегти". Закрийте Керування вмістом блоку". Вимкніть "Конструктор" використавши "Адмін-бар" і його завдання "Зберегти зміни". Скористайтеся створеної кнопкою "RSS" і підписка буде відкрита в новому вікні

Перевірка роботи "RSS-підписки.

Після того, як підписка на оновлення через RSS-канал створена, необхідно її перевірити. Потрібно сторонній адресу електронної пошти відмінний від того, на який був зареєстрований "RSS-канал в сервісі "FeedBurner". Клікніть по кнопці "RSS", у вікні підписки введіть адресу електронної пошти, на який стануть приходити повідомлення з веб-сайту. Введіть код підтвердження - "капча". Потім клацніть по кнопці "Завершити оформлення запиту на підписку". Якщо все працює правильно,
 з'явиться повідомлення. Натисніть кнопку "Закрити вікно", попередньо ознайомившись з повідомленням.
Авторизуйтесь в поштовій службі, чия адреса був використаний при тестовій перевірці "RSS-підписки. На вказану адресу при реєстрації було надіслано повідомлення з посиланням для підтвердження. Прочитайте інструкцію з отриманого повідомлення і скористайтеся нею.
 Після переходу за посиланням, отриманого повідомлення на електронну пошту, відкриється сторінка з підтвердженням підписки на RSS-канал особистого веб-сайту. Тепер, створіть на власному сайті новий пост. Напишіть трохи - вистачить пропозиції. Потім зверніться знову на електронну пошту і, на адресу електронної пошти повинно було прийти повідомлення. Відкрийте його і в ньому буде трохи з того, що було написано в створеному пості особистого веб-сайту. При цьому у повідомленні буде вказано посилання переходу на особистий веб-сайт, з метою детального ознайомлення з матеріалом. Зрозуміло створений пост був тестовим і його слід видалити з особистого веб-сайту. Від "RSS-підписки можна відписатися.


Перевірка "RSS-каналу на помилки - "Вирішуй проблеми".

 Сервіс "FeedBurner" має підтримку щодо вирішення проблем пов'язаних з помилками. Таким чином, створений "RSS-фід можна перевірити на працездатність, коли на особистому веб-сайті були проведені технічна робота і тестова перевірка "RSS-підписки. Зверніться до сервісу "FeedBurner". Перейдіть на вкладку "Вирішуй проблеми", а потім пункту "FeedMedic". Якщо канал працює нормально, то в жовтому полі можна бачити відповідне повідомлення. Робота з сервісом закінчена його можна закрити, однак варто його перевіряти з метою повідомлення про число передплатників на особистий веб-сайт.


Висновок.


 Сподіваюся цей урок став корисним і навчив:

- створювати повноцінний робочий код "RSS-підписки;

- центрувати зображення та посилання(якщо потрібна тільки текстова посилання без зображення);

- відкривати посилання "RSS-підписки у новому вікні броузера;

- ділитися новими матеріалами через RSS-канал з користувачами і гостями веб-сайту;

- перевіряти і правильно розуміти переважно головне значення "RSS-підписки для особистого веб-сайту на багатофункціональною і повною можливостей системі сайтобудування - "uCoz".

джерело http://manual.ucoz.net/board/44-1-0-357
Просмотров: 113 | Добавил: Admin | Теги: Створення RSS-підписки на веб-сайта | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar