Понедельник, 19.03.2018, 21:35
Приветствую Вас, Гость
Главная » 2016 » Апрель » 10 » Захистіть свій сайт за допомогою HTTPS
21:52
Захистіть свій сайт за допомогою HTTPS
У вас вже є сайт, що використовує HTTP, і ви хочете перейти на захищений протокол? Дотримуйтесь наших інструкцій щодо перенесення веб-сторінок. У цій статті описуються протокол HTTPS і рекомендації по його використанню.
Що таке HTTPS і як він працює?

HTTPS (Hypertext Transport Protocol Secure) – це протокол, що забезпечує безпеку і конфіденційність при обміні інформацією між сайтом і пристроєм користувача. Наприклад, він дозволяє захистити дані, які клієнт вказує у веб-формі, щоб підписатися на оновлення або здійснити покупку. Кожен користувач сподівається, що така інформація не потрапить в руки шахраїв. Щоб захистити її, перейдіть на протокол HTTPS.

На веб-сторінках, які використовують HTTPS, недоторканність інформації забезпечується за допомогою протоколу TLS (Transport Layer Security ‒ безпека на транспортному рівні), який передбачає три основних рівня захисту:
Шифрування переданих даних, щоб уникнути їх перехоплення. Тому зловмисники не зможуть дізнатися, якою обмінюються інформацією відвідувачі сайту, а також відстежити їх дії на інших сторінках або отримати доступ до даних.
Збереження даних. Будь-яка зміна або спотворення переданих даних буде зафіксовано незалежно від того, було це зроблено навмисно чи ні.
Аутентифікація. Гарантує, що відвідувачі потраплять саме на той сайт, який їм потрібен, і захищає від атак з перехопленням. Користувачі більше довіряють таким сайтам, а це відкриває додаткові можливості для вашого бізнесу.
Рекомендації з використання протоколу HTTPS

Використовуйте надійні сертифікати безпеки. Вам необхідно їх одержати, якщо ви вирішили перейти на протокол HTTPS. Їх видають центри сертифікації, які перевіряють, чи дійсно зазначений веб-адреса належить вашої організації. Таким чином забезпечується захист відвідувачів від атак з перехопленням. Щоб забезпечити високий рівень захисту, при налаштуванні сертифіката виберіть 2048-бітний ключ. Якщо ви вже використовуєте сертифікат з менш надійним ключем (1024-бітових), замініть його на 2048-бітний. При виборі сертифіката дотримуйтесь викладених нижче рекомендаціями.

Отримуйте сертифікат в надійному центрі сертифікації, який може надати технічну підтримку.

Визначте, який тип сертифіката кращий для вашого сайту:

Одиночний сертифікат для одного захищеного джерела (наприклад, www.example.com).

Многодоменный сертифікат для кількох відомих захищених джерел (наприклад, www.example.com, cdn.example.com, example.co.uk).

Сертифікат-шаблон для захищеного джерела з кількома динамічними субдоменами (наприклад, a.example.com, b.example.com).

Перенаправляйте користувачів і пошукові системи на сторінку HTTPS або ресурс з переадресацією 301 на стороні сервера для адрес HTTP.

Використовуйте відносні URL для ресурсів, які знаходяться на одному захищеному домені. Наприклад, на сторінку вашого сайту example.com повинен вести адресу <a href="/about/ourCompany.php">, а не <a href="https://example.com/about/ourCompany.php">. Це гарантує, що ваші посилання і ресурси завжди будуть використовувати HTTPS. Також при цьому зменшується ймовірність помилок при змінах на сайті, так як зображення, сторінки та інші ресурси будуть завантажуватися з локальної середовища розробки, а не з виробничої середовища.

Використовуйте відносні URL без вказівки протоколу для всіх інших доменів (наприклад, //petstore.example.com/dogs/biscuits.php) або змініть сайту посилання так, щоб вони вказували на ресурс HTTPS.

Використовуйте веб-сервер, що підтримує HSTS (не забудьте перевірити, що функціонує). В цьому випадку браузер буде запитувати сторінки HTTPS, навіть якщо користувач введе http в адресному рядку, а Google буде показувати в результатах пошуку захищені URL. Все це робить ймовірність показу незахищеного змісту мінімальної.
Увага! Якщо ви використовуєте HSTS, переконайтеся, що Google зможе просканувати і проіндексувати сторінки з HTTPS. Не закривайте доступ до них у файлі robots.txt і не додавайте метатеги noindex. Щоб перевірити, чи може наш робот обробити ваш сайт, скористайтеся інструментом Переглянути як Googlebot.
Поширені помилки використання HTTPS і TLS

Нижче перераховані деякі проблеми, які можуть виникнути при використанні захисту TLS, і способи їх усунення.Опис Дія
Прострочені сертифікати. Вчасно оновлюйте сертифікати.
У сертифікаті неправильно вказано назву сайту. Перевірте, на яке ім'я хоста зареєстрований сертифікат. Приклад такої невідповідності: адреса вашого сайту example.com, а сертифікат зареєстрований на www.example.com.
Не підтримується зазначення імені сервера (SNI, Server name indication). Ваш веб-сервер повинен підтримувати SNI. Також рекомендуйте відвідувачам використовувати підтримувані браузери. SNI підтримують всі сучасні браузери. Для підтримки застарілих браузерів вам знадобиться виділений IP-адресу.
Проблеми сканування. Не блокуйте сканування свого сайту HTTPS з допомогою файлу robots.txt.
Проблеми індексування. По можливості дозвольте пошуковим системам індексувати ваші сторінки. Намагайтеся не використовувати мета-тег noindex.
Помилки в посиланнях сайту, перенаправляють з HTTPS HTTP. Використовуйте відносні URL без вказівки протоколу (наприклад, //example.com/script.js замість http://example.com/script.js).
Старі версії протоколів. Старі версії OpenSSL вразливі. Використовувати останні версії бібліотек TLS.
Поєднання захищених і незахищених елементів. Розміщуйте на сторінках HTTPS тільки захищене зміст.
Різний зміст на сторінках HTTP і HTTPS. Зміст на сторінках HTTP і HTTPS має бути ідентичним.
Помилки коду статусу HTTP на сторінках з HTTPS. Переконайтеся, що ваш сайт правильний HTTP код статусу. Наприклад, для доступних сторінок використовується код 200, а для неіснуючих ‒ 404 або 410.

Перенесення сайту з HTTP HTTPS

Зміна протоколу з сайту HTTP HTTPS вважається перенесенням сайту з зміною URL. Ця дія може тимчасово вплинути на облік трафіку. Про що слід пам'ятати:

При перенесенні сайту може змінюватися його положення в результатах пошуку. Це пов'язано з тим, що робот Google виконує сканування та індексування веб-сторінок заново. Як правило, повне індексування сайту середнього розміру, займає декілька тижнів. Чим більше сайт, тим триваліше цей період. Швидкість, з якою робот Google і наші системи виявляють і обробляють переміщені URL, багато в чому залежить від швидкості ваших серверів і кількості адрес. Щоб прискорити цю процедуру, можна відправити нам файл Sitemap і переносити сайт по частинах.

Не допускайте поширених помилок, що мають відношення до перенесення сайту з HTTP, HTTPS, які можуть позначитися на стані вашого контенту в результатах пошуку. Детальніше...

Як правило, після завершення перенесення на HTTPS позиція сайту в результатах пошуку дещо збільшується. При ранжируванні використання цього протоколу розцінюється як позитивний фактор, однак оскільки він має меншу вагу, ніж якість матеріалів сайту, в перший час позиції ваших веб-сторінок зміняться незначно. Надалі вага цього показника може зрости.

Прочитайте запис про перенесення сайтів на протокол HTTPS, опубліковану на нашій +сторінці. У ній наведено відповіді на питання про перенесення сайтів на протокол HTTPS. Якщо ви не знайдете потрібну інформацію, спробуйте поставити своє запитання.

Не забувайте про Центрі веб-майстрів Google. У ньому представлено безліч корисних рекомендацій, а на наших форумах можна знайти відповіді фахівців на різні запитання користувачів. Ви також можете поспілкуватися з нашими співробітниками в ході відеозустрічей з веб-майстрами.
Додаткові відомості

Статті про реалізацію TLS на вашому сайті (англійською мовою):

Рекомендації Qualys щодо використання SSL і TLS

Інформація про SSL і TLS на сайті Mozilla


джерело: https://support.google.com/webmasters/answer/6073543?hl=ru&ref_topic=6001951
Просмотров: 75 | Добавил: Admin | Теги: Захистіть свій сайт за допомогою HT | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar